Zrobili to! Siatkarze Wisły rzutem na taśmę wskoczyli na czwartą lokatę

Zwycięstwo na zakończenie sezonu. W meczu 18. kolejki III ligi sekcja siatkarska Wisły Płock pokonała na wyjeździe Herkulesa Sulejówek 3:1.

Stawką tego spotkania było zajęcie czwartego miejsca w tabeli, które pozwala walczyć od awans do II ligi. Płocczanie pozostało tylko zwyciężyć, bowiem pomocną dłoń wyciągnęli do nas siatkarze z Warki przegrywając z Iskrą Warszawa.

Pierwszy set dość niespodziewanie padł łupem gości. Wyraźnie podrażnieni takim obrotem spraw płocczanie w drugiej partii nie dali już żadnych szans rywalom zwyciężając do 17. W trzeciej odsłonie wiślacy poszli za ciosem i do upragnionego zwycięstwa brakowało już tylko jednego seta.

O dalszym przebiegu meczu mówi szkoleniowiec Wisły, Jerzy Chęciński:

Dzięki wygranej płocczanie zajęli czwartą lokatę w tabeli i mogą starać się o angaż do wyższej klasy rozgrywkowej.