Zagłębie na łopatkach! Udana inauguracja Wisły Płock

W meczu inauguracyjnym rozgrywki PKO Ekstraklasy w 2021 roku, piłkarze Wisły Płock pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:0. Bramki dla Nafciarzy w pierwszej połowie zdobywali Mateusz Szwoch oraz Dawid Kocyła.

Obie ekipy zaczęły te spotkanie nieco skrępowane. W pierwszym kwadransie oglądaliśmy wiele niedokładności, chaosu oraz niecelnych zagrań – zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Powoli inicjatywę na murawie przejmowali gospodarze, którzy coraz częściej gościli pod bramką Krzysztofa Kamińskiego.

W 22 minucie fatalny w skutkach dla swojej drużyny błąd popełnił Drazić. 25-letni pomocnik w sposób niedopuszczalny wycofał piłkę do swoich kolegów, a tę przejął Dawid Kocyła i po chwili runął na murawę. Sędzia Stefański bez wahania podyktował rzut karny, bowiem nieprzepisowo naszego zawodnika w tej sytuacji powstrzymywał Dominik Jończy. Po blisko trzyminutowej wideo weryfikacji VAR, arbiter ukarał obrońcę Zagłębia czerwoną kartką. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Mateusz Szwoch, który nie dał najmniejszych szans Hładunowi.

Niesieni dobrym fragmentem gry, podopieczni Radosława Sobolewskiego ruszyli do ataku. W 30 minucie błysk geniuszu pokazał, bohater wcześniejszej akcji Dawid Kocyła. 18-latek z łatwością przedarł się z prawej strony boiska w szesnastkę gospodarzy i z ostrego kąta, mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie.

Wielu kibiców miało pewnie nadzieję, że Nafciarze w drugich 45 minutach dobiją przeciwnika. Nic bardziej mylnego. Wiślacy nie forsowali tempa, a wydaję się, że to miedziowi bardziej naciskali w ofensywie.  Nafciarze upatrywali swoich szans w kontratakach, ale ani Patryk Tuszuński ani Giogri Merebashvili nie wykorzystali dobrych okazji do podwyższenia prowadzenia.

Zagłębie Lubin – Wisła Płock 0:2 (0:2)

0:1 – Mateusz Szwoch 23′ (rz. k.)

0:2 – Dawid Kocyła 30′

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 23. Jakub Wójcicki, 27. Dominik Jończy, 15. Đorđe Crnomarković, 3. Saša Balić – 4. Jewgienij Baszkirow (82′, 74. Kamil Kruk), 8. Łukasz Poręba (71′, 21. Jakub Bednarczyk) – 17. Patryk Szysz,18. Filip Starzyński (82′, 99. Łukasz Łakomy), 95. Dejan Dražić – 11. Samuel Mráz (71′, 9. Rok Sirk).

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 33. Damian Zbozień, 25. Jakub Rzeźniczak, 18. Alan Uryga, 24. Ángel García Cabezali – Dušan Lagator, 23. Filip Lesniak – 14. Mateusz Szwoch, 94. 6. Damian Rasak (79′, 10. Giorgi Merebashvili), 9. Dawid Kocyła (89′, 11. Piotr Pyrdoł) – 8. Patryk Tuszyński (73′, 19. Airam Cabrera).

Żółte kartki: Bashkirov, Balić, Mráz, Crnomarković – Tuszyński, Kocyła.

Czerwona kartka: Dominik Jończy (23′, Zagłębie, faul).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).