Zabrakło niewiele. Minimalna porażka Jutrzenki

Jutrzenka blisko niespodzianki. W meczu 18. kolejki I ligi podopieczne Marcina Krysiaka przegrały na własnym parkiecie z Samborem Tczew 24:26.

Płocczanki, tak jak zapowiadały, walczyły o każdy centymetr boiska mimo, że to rywal był zdecydowanym faworytem do zwycięstwa.

Pierwsza połowa to wymiana ciosów, a żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa trafienia. W drugich 30 minutach przyjezdne wykorzystały słabszy moment naszego zespołu i w 44 minucie wyszły na prowadzenie czterema bramkami.

Mimo ambitnej postawy, płockim szczypiornistkom nie udało się odwrócić losów spotkania i komplet punktów pojechał do Tczewa. Mówi szkoleniowiec Jutrzenki, Marcin Krysiak:

Fantastyczne zawody w płockim obozie rozegrała Maja Kudźba, która zapisała na swoim koncie aż jedenaście trafień.