Wysokie zwycięstwo polskich szczypiornistów. Skrzydłowy Orlen Wisły z czterema trafieniami

Żadnych problemów z pokonaniem reprezentacji Łotwy nie mieli Polscy szczypiorniści. Podopieczni Patryka Rombla w 2. kolejce eliminacji do mistrzostw Europy rozgromili rywali aż 37:19.

Biało-czerwoni wyciągnęli wnioski z meczu z Włochami i rozegrali dwie, równe połowy, choć do 20 minuty gospodarze stawiali duży opór. W dalszej części gry przewaga Polaków rosła, głównie dzięki dobrej i szczelnej defensywie.

Po zmianie stron mimo sporej przewagi biało-czerwoni nie spuścili z tonu, a każdy z graczy dorzucił cegiełkę do okazałego zwycięstwa.

Jedynym graczem Orlen Wisły, który wpisał się na listę strzelców był Przemysław Krajewski, kończąc mecz z czterema trafieniami.

Łotwa – Polska 19:37 (9:13)

Łotwa: Kuksa, Raitis – Pancenko 5, Versakovs 3, Kalnins 2, Leja 2, Serafimovics 1, Rogonovs 1, Meiksans 1, Geislers 1, Borodovskis 1, Mikalsons 1, Kurzemnieks 1, Kreicbergs, Juzups, Stepulenoks.

Polska: Morawski, Kornecki – Moryto 10, Sićko 6, Działakiewicz 5, Syprzak 4, Krajewski 4, Czuwara 3, Olejnicak 2, Jędraszczyk 1, Walczak 1, Pietrasik 1, Daszek, Komarzewski, Gębala, Chrapkowski.