Wysokie zwycięstwo płockich piłkarek

Po drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie sięgnęły piłkarki nożne Wisły Płock. Podopieczne Adriana Piankowskiego w meczu 7. kolejki III ligi pokonały na własnym boisku Zamłynie Radom aż 5:0.

Pierwsze minuty dla naszego zespołu były bardzo trudne. Rywale zaatakowali wysokim pressingiem i płocczanki miały problemy z wyprowadzeniem akcji. Z każdą kolejną minutą niebiesko-biało-niebieskie przejmowały inicjatywę na boisku, czego efektem były dwie zdobyte bramki przed przerwą.

Po wznowieniu gry przewaga naszego zespołu nadal się powiększała i ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem. Płocczanki po słabym początku sezonu od kilku tygodni regularnie punktują w lidze, co cieszy szkoleniowca zespołu Adriana Piankowskiego:

Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisały się Aleksandra Synowiec, Oliwia Stasińska, Daria Kusa, Maja Zielińska oraz Julia Janiszewska. Dzięki wygranej Wiślaczki awansowały na siódmą lokatę w tabeli III ligi.

Fot: Michał Grzembski/Królewscy Płock