Wysoka porażka Wisły na początek zgrupowania na Słowacji

Piłkarze nożni Wisły Płock niezbyt udanie rozpoczęli tournee po Słowacji. W pierwszym meczu kontrolnym podopieczni Pavola Stano wysoko przegrali z MSK Żilina 0:4.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w czwartej minucie meczu, a jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Patrik Myslovic. Także po zmianie stron bramki zdobywali tylko rywale.

W 60 minucie Kamińskiego pokonał Erik Bile, a wynik na 4:0 w 78 minucie ustalił Timotej Kudlicka. Kolejny sparing Nafciarze rozegrają jutro, a ich rywalem będzie MFK Tatrach Liptovsky Mikulas. Początek tego starcia zaplanowano na godzinę 12:00.

MŠK Žilina – Wisła Płock 4:0 (2:0)

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 19. Martin Sulek, 3. Steve Kapuadi, 5. Anton Krivotsyuk (73′, 20. Jakub Tecław) – 89. Aleksander Pawlak (73′, 25. Patryk Leszczyński), 14. Mateusz Szwoch (73′, 27. Kacper Kondracki), 23. Filip Lesniak, 9. Dawid Kocyła – 22. Miroslav Gono (18′. 77. Szymon Leśniewski), 11. Davo (73′, 46. Gleb Kuchko), 7. Radosław Cielemęcki (73′, 24. Damian Kacperski).

MŠK (wyjściowy): 1. Matej Slavik, 2. Loic Essomba, 3. Patrik Leitner, 6. Benson Anang, 7. Patrik Myslovic, 10. Roland Galcik, 14. Richmond Owusu, 15. Filip Mraz, 18. Erik Bile, 27. Adrian Mojzis, 33. Adam Kopas.

Rezerwowi: Lubomir Belko, 4. Matus Capko, 5. Ivan Mensah, 8. James Ndjeungoue, 11. Samuel Gidi, 13. Xavier Adang, 16. Patrik Ilko, 20. Patrik Jakubik, 21. Martin Gomola, 77. Timotej Kudlicka.

Fot: Mateusz Li