Wysoka porażka płockich koszykarek

Trzecią porażkę z rzędu zapisały na swoim koncie koszykarki MON-POL Płock. Podopieczne Ireneusza Jasińskiego w meczu 12. kolejki I ligi musiały uznać wyższość TopMarket MKS-u Pruszków przegrywając 63:85.

Faworytkami do zgarnięcia pełnej puli w tym starciu były przyjezdne, które mają w tym sezonie zakusy na awans do Ekstraklasy. Potencjał zespołu było widać już po pierwszej kwarcie, którą pruszkowianki zwyciężyły 23:10.
Kolejne partie także należały do MKS-u, który w pewnym momencie osiągnął przewagę trzydziestu punktów. Mimo dużej różnicy, płocczanki nie złożyły broni, dzięki czemu zniwelowały starty w ostatniej kwarcie, która zwyciężyły 30:20.
Mówi szkoleniowiec MON-POLU, Ireneusz Jasiński:

MON-POL z jedenastoma punktami zajmuje dziewiąta pozycję w ligowej tabeli. Kolejnym rywalem płockiego zespołu będzie Automatyka Pabianice.