Wymęczone zwycięstwo Wisły w Głogowie

W meczu 25. kolejki PGNiG Superligi piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali na wyjeździe Chrobrego Głogów 30:26.

Podopieczni Xaviego Sabate przystępowali do starcia w Głogowie jako niekwestionowany faworyt do zdobycia kompletu punktów. Finalnie, znalazły się one na koncie Nafciarzy, jednak Chrobry nie przestraszył się wicemistrzów Polski.

W pierwszej połowie to płocczanie momentami musieli gonić wynik, bowiem gospodarze często wykorzystywali błędy naszego zespołu w szybkich kontratakach. Na drugie 30 minut wiślacy wybiegli mocno zmobilizowani i szybko chcieli powiększyć jednobramkowe prowadzenie. To się udało, bo już sześć minut później Wisła prowadziła 22:16 i mogła spokojnie kontrolować wydarzenia boiskowe do końcowej syreny.