Wygrana Wisły w Berlinie! Nafciarze triumfują w grupie A Ligi Europejskiej!

W ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europejskiej ORLEN Wisła Płock pokonała na wyjeździe Fuchse Berlin 30:29 i zapewniła sobie awans do TOP16 z pierwszego miejsca w tabeli.

Dla obu drużyn było to kluczowe spotkanie w kontekście zwycięstwa w grupie A, co pozwala trafić na teoretycznie słabszego przeciwnika w fazie TOP16 Ligi Europejskiej.

Od pierwszych minut gra toczyła się bramka za bramkę, jednak większość czasu to Nafciarze zarysowywali sobie lekką przewagę. Na przerwę płocczanie mogli schodzić spokojnie z pięciobramkową przewagą, ale kilkukrotnie piłka nie znajdywała drogi do bramki gospodarzy.

Drugie 30 minut płocczanie rozpoczynali z jednym trafieniem przewagi, jednak po dziesięciu minutach gry rywale wyszli na prowadzenie 21:19. Całe szczęście Nafciarze obudzili się w porę, trafiając do bramki lisów trzy razy z rzędu i ponownie obejmując prowadzenie. Głównie była to zasługa Krystiana Witkowskiego, który swoimi interwencjami w bramce zatrzymywał rzuty rywali z czystych pozycji.

Pojedynek trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Na siedem sekund przed końcową syreną Wisłę na prowadzenie wyprowadził Sergiej Kosorotov. Gospodarze szybko poprosili o czas i na ostatnią akcję wycofali bramkarza. Rzut w kierunku bramki Nafciarzy oddał Lasse Anderson, jednak czujnie w bramce zachował się niewidoczny wcześniej Adam Morawski, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo w grupie A Ligi Europejskiej.

W fazie TOP16 Nafciarze spotkają się z czwartą ekipą grupy B, czyli niemieckim TBV Lemgo.

Strzelcy ORLEN Wisły Płock: Daszek 5, Kosorotov 5, Serdio 4, Krajewski 3, Zhitnikov 3, Szita 3, Susnja 2, Mihić 2, Mindegia 2, Jurecić 1.