Wstydliwa porażka płockich koszykarek

Niespodziewanej porażki doznały koszykarki MON-POLU Płock. Podopieczne Ireneusza Jasińskiego w meczu wyjazdowym 10. kolejki I ligi przegrały z outsiderem ligi SMS-em PZKosz Łomianki 66:69.

Przed tym spotkaniem SMS jako jedyny zespół w lidze nie zaznał smaku zwycięstwa w tym sezonie. Niestety, zmieniło się to po meczu z płockimi koszykarkami, które ponownie miały duże problemy ze skutecznością rzutów osobistych.

Już po pierwszej połowie było widać, że gospodynie łatwo zwycięstwa nie oddadzą. SMS prowadził dwoma punktami, jednak po kolejnych dziesięciu minutach powiększył swoją przewagę do ośmiu oczek. W ostatniej kwarcie płocczanki próbowały jeszcze odwrócić losy meczu, lecz zabrakło czasu by dogonić rywalki.

O przyczynach porażki mówi szkoleniowiec MON-POL Płock, Ireneusz Jasiński:

To już szósta porażka płockich koszykarek w sezonie 2021/2022. W najbliższą sobotę, 4 grudnia, MON-POL podejmie na własnym parkiecie zespół TopMarket MKS Pruszków.