Wisła przegrała z Jagiellonią. Walka o utrzymanie nabiera tempa

W meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze nożni Wisły Płock przegrali na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 2:4.

Początek spotkania kompletnie nie zapowiadał tak sromotnej porażki graczy Pavola Stano. Już w 2 minucie meczu do bramki Jagielloni trafił Bartosz Śpiączka, a osiem minut później prowadzenie podwyższył Łukasz Sekulski.

Dwie szybko stracone bramki nie załamały jednak gości z Białegostoku, którzy zdołali zmniejszyć stratę jeszcze przed przerwą, za sprawą bramki Marca Guala.

Na druga połowę z szatni wyszła już tylko jedna drużyna. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry Jagiellonia doprowadziła do wyrównania, a na listę strzelców ponownie wpisał się Gual.

W 58 minucie Gual przeprowadził indywidualną akcję i wykorzystując totalną bierność obrońców po raz trzeci w tym meczu pokonał Gradeckiego.

Nafciarze nie potrafili pozbierać się po trzech ciosach gości, którzy wciąż przeważali na boisku. W 70 minucie rywale przeprowadzili zabójczy kontratak, który w sytuacji sam na sam wykończył Jesus Imaz.

Zwycięstwo przy Łukasiewicza to dla Jagielloni pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Wisła Płock – Jagiellonia Białystok 2:4 (2:1)

Bramki: 2. Śpiączka, 10. Sekulski – 35. Gual, 46. Gual, 58. Gual, 70. Jesús Imaz

Wisła Płock: Gradecki – Rzeźniczak, J. Szymański, Kapuadi, Tomasik (80. Kocyła) – Lesniak, Furman (80. Cielemięcki) – R. Wolski, Szwoch – Śpiączka, Sekulski (88. Walczak).

Jagiellonia Białystok: Alomerović – Skrzypczak, Puerto, Pazdan, Přikryl (71. Olszewski) – Nené, Sáček (71. Kupisz) – Nastić (61. Wdowik), Mena (56. Nguiamba), Jesús Imaz – Gual.