Włącz radio
ON AIR
PŁOCK FM - TWOJE ŹRÓDŁO INFORMACJI
Włącz radio
Sport

Wisła Płock rozpoczyna letnie sparingi. Na początek mecz z Pogonią Grodzisk Mazowiecki

Przed piłkarzami Wisły Płock pierwszy sprawdzian w trakcie przygotowań do sezonu 2026/2027. W sobotę 27 czerwca Nafciarze rozegrają inauguracyjny mecz kontrolny tego lata, mierząc się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie odbędzie się o godzinie 11:00 na boisku bocznym ORLEN Stadionu im. Kazimierza Górskiego.

Dla zespołu prowadzonego przez Adama Majewskiego będzie to pierwsza okazja do sprawdzenia efektów pracy wykonanej podczas pierwszych dni przygotowań.

Mecze sparingowe tradycyjnie służą przede wszystkim budowaniu formy, testowaniu nowych rozwiązań taktycznych oraz zgrywaniu zespołu przed startem ligowych zmagań. Sztab szkoleniowy będzie miał okazję przyjrzeć się zawodnikom w warunkach meczowych i sprawdzić różne warianty ustawienia.

Rywalem płocczan będzie Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która w poprzednim sezonie zajęła 11. miejsce w Betclic 1. Lidze. W klubie doszło jednak do wielu zmian kadrowych oraz roszady na stanowisku trenera. Zespół prowadzi obecnie Tomasz Kafarski, a letnie przygotowania mają pomóc drużynie w budowie nowego oblicza przed kolejnym sezonem na zapleczu Ekstraklasy.

W składzie Pogoni nie brakuje zawodników dobrze znanych kibicom Wisły Płock. Barwy zespołu z Grodziska Mazowieckiego reprezentują między innymi Damian Jaroń, Hubert Adamczyk oraz Dawid Barnowski, którzy w przeszłości występowali przy Łukasiewicza.

Sobotni sparing będzie otwarty dla publiczności, dlatego sympatycy Nafciarzy będą mogli po raz pierwszy zobaczyć swoją drużynę w akcji przed rozpoczęciem nowego sezonu. Klub poinformował, że nie planuje transmisji na żywo z tego spotkania.

Komentarze

komentarzy