Wisła Płock ograła lidera PKO Ekstraklasy!

Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze nożni Wisły Płock. Gracze Pavola Stano pokonali na wyjeździe dotychczasowego lidera PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin 2:1.

Wynik spotkania w 33 minucie otworzył Kamil Grosicki. Reprezentant Polski sprytnie wypracował sobie przestrzeń w polu karnym Nafciarzy i strzałem w dalszy róg bramki Kamińskiego umieścił piłkę w siatce.

Na odpowiedź Wisły nie trzeba było długo czekać. Cztery minut później do wyrównania doprowadził Łukasz Sekulski, który zdecydował się na strzał z dalszej odległości. Po drodze futbolówka zahaczyła jeszcze stopę jednego z defensorów Pogoni i zatrzepotała w siatce szczecinian.

Jak się później okazało, decydujący cios zadał zawodzący w ostatnim czasie Jorginho. W 63 minucie pomocnik Wisły zapoczątkował najpierw kontratak płockiego zespołu, który swój przedostał się w szesnastkę Pogoni, a ostatecznie po strzale 26-latka w bramce Stipicy.

Pogoń Szczecin – Wisła Płock 1:2 (1:2)

1:0 – Kamil Grosicki 33′

1:1 – Łukasz Sekulski 37′

1:2 – Jorginho 63′

Pogoń: 1. Dante Stipica – 2. Jakub Bartkowski (73′, 19. Kacper Kostorz), 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 33. Mariusz Malec, 97. Luís Mata – 14. Kamil Drygas (60′, 21. Jean Carlos Silva), 8. Damian Dąbrowski – 17. Mariusz Fornalczyk (61′, 54. Maciej Żurawski), 27. Sebastian Kowalczyk (79′, 22. Vahan Bichakhchyan), 11. Kamil Grosicki – 9. Piotr Parzyszek (61′, 18. Michał Kucharczyk).

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 33. Damian Zbozień (80′, 94. Dušan Lagator), 2. Damian Michalski, 4. Adam Chrzanowski, 77. Piotr Tomasik – 14. Mateusz Szwoch (82′, 92. Dominik Furman), 23. Filip Lesniak – 89. Aleksander Pawlak (71′, 17. Marcel Błachewicz), 11. Jorginho (71′, 8. Patryk Tuszyński), 15. Kristián Vallo – 20. Łukasz Sekulski (71′, 24. Marko Kolar).