Wielkie emocje w derbach Płocka

Derby Płocka dla Orlen Wisły II Płock. W meczu 7. kolejki I ligi Nafciarze pokonali na wyjeździe SMS ZPRP I Płock 29:27.

Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami spotkanie było niezwykle zacięte i trzymało w napięciu do ostatniej syreny. Przez długi czas pierwszej połowy utrzymywał się wynik remisowy, jednak ostatnie fragmenty należały do wiślaków, którzy na przerwę schodzili z trzema bramkami przewagi.

Po zmianie stron pojedynek nabrał rumieńców, a gospodarze w pewnym momencie zniwelowali stratę do jednego trafienia. Gra toczyła się bramka za bramkę aż do 48 minuty, kiedy Orlen Wisła wrzuciła wyższy bieg i wyszła na czterobramkowe prowadzenie.

Mimo to gospodarze nie powiedzieli ostatniego słowa, bo w 57 minucie ponownie zmniejszyli stratę do jednego trafienia. Ostatnie fragmenty meczu należały już jednak do Nafciarzy, którzy zachowali więcej zimnej krwi i sięgnęli po komplet punktów.

SMS ZPRP I PŁOCK 27:29 ORLEN WISŁA II PŁOCK

SMS ZPRP I Płock: Janiszewski 5, Jaworski 2, Hornik 5, Kuc, Marchewka 4, Gołąbek 4, Sawicki, Sęk 1, Ciupa, Wielgucki 1, Krawczyk, Cieciora, Makowski, Semik 1, Petlak 4, Duszak.

ORLEN Wisła II Płock: Przykłota, Kamiński 9, Savytskyi 1, Maćkowiak, Kwasiborski, Michałowicz 8, Babecki 2, Żółtowski 1, Błaszczak 5, Niedzielski 3, Piórkowski, Ziółkowski, Sobiecki, Załęski, Paczkowski, Krześniak.

Fot: SPR Wisła Płock