Wicelider poległ przy Kolejowej. Cenne punkty Stoczniowca

Piłkarze nożni Stoczniowca Płock odnieśli bardzo cenne zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem. Podopieczni Damiana Kijka pokonali przy Kolejowej wicelidera IV ligi Mławiankę Mława 5:2.

Spotkanie dobrze ułożyło się dla płockiego zespołu, bo już w 16 minucie Stoczniowiec na prowadzenie wyprowadził Adrian Bieńkowski. Niespełna dziesięć minut później czerwony kartonik obejrzał Maciej Komorowski i goście musieli radzić sobie w osłabieniu.

Chwilę po tym prowadzenie podwyższył Kamil Dąbrowski, a goście odpowiedzieli trafieniem kontaktowym w 35 minucie. Jeszcze przed przerwą do bramki rywali trafił Przemysław Kowalczyk, ustalając wynik tej części spotkania na 3:1.

Po zmianie stron płocczanie wciąż górowali nad Mławianką, a na potwierdzenie tego w 69 minucie było już 5:1. W 84 minucie goście zdobyli jeszcze jedno trafienie, jednak nie wpłynęło ono na przebieg meczu i ważny komplet punktów pozostał w Płocku:

– Powiedział szkoleniowiec Stoczniowca, Damian Kijek.

Dzięki wygranej płocczanie awansowali w tabeli na ósmą lokatę i do siódmego miejsca tracą dwa punkty.