Ważne zwycięstwo Orlen Wisły! Sabotaż Fernandeza na parkiecie w Puławach

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli dzisiaj piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock. Zespół Xaviego Sabate w meczu 20. serii gier PGNiG Superligi pokonał Azoty Puławy 32:24.

Od pierwszych minut spotkanie układało się po myśli płockiego zespołu, który niezwykle naładowany energią wybiegł na parkiet w Puławach.

Po ośmiu minutach gry, płocczanie prowadzili już 6:1 i wówczas o czas dla swojego zespołu poprosił Robert Lis. Minutowa przerwa nie zmieniła jednak losów tego pojedynku, bo w 16 minucie prowadziliśmy 11:5.

Do końca pierwszej połowy Nafciarze utrzymali kilkubramkowe prowadzenie i byli w dobrym położeniu przed kolejną odsłoną spotkania.

Mimo bezpiecznego prowadzenia, wiślacy nie zwolnili tempa na początku drugiej połowy i w 38 minucie za sprawą czterech trafień z rzędu prowadzili 22:13. Od tego momentu w grze Nafciarzy coś się zacięło. Głównie za sprawą wejścia na parkiet Davida Fernandeza, który zaczął gubić piłkę jedną za drugą.

W 48 minucie gospodarze mieli szansę na zmniejszenie strat do dwóch bramek, ale na szczęście był to dzień Adama Morawskiego, który ratował swoich kolegów w beznadziejnych sytuacjach.

Na prawym rozegraniu Michał Daszek zastąpił tragicznie grającego Fernandeza, gra wróciła do normy, a Nafciarze ponownie zaczęli powiększać przewagę, którą utrzymali do końcowej syreny.