Ważne zwycięstwo na koncie płockich szczypiornistów

Kolejne zwycięstwo zapisali na swoim koncie piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock. Podopieczni Xaviego Sabate w meczu 9. kolejki Ligi Europejskiej pokonali przed własną publicznością Tatrana Presov 33:29.

Tym razem mistrzowie Słowacji podnieśli zdecydowanie wyżej poprzeczkę niż przed tygodniem, kiedy to Nafciarze pokonali na wyjeździe Tatrana 29:15. Ku zdziwieniu fanów zgromadzonych w Orlen Arenie to rywale nadawali rytm grze w pierwszej części spotkania. W pewnym momencie Słowacy mieli już trzy trafienia przewagi, ale po chwili płocczanie wrócili z dalekiej podróży wyrównując stan meczu.

Niemniej, po pierwszych 30 minutach to goście byli bliżej zwycięstwa, schodząc do szatni z jednobramkową przewagą. W drugiej części spotkania zarysowała się lekka przewaga Nafciarzy, która pozwoliła wyjść na trzybramkowe prowadzenie.

Minuty mijały, a mecz ponownie się wyrównał i gra toczyła się bramka za bramkę. Jednak przewaga Nafciarzy uzyskana na początku drugiej połowy okazała się być wystarczająca by odnieść ósme zwycięstwo w grupie A.

Fotorelację z pojedynku Wisły z Tatranem możecie obejrzeć TUTAJ.

Strzelcy ORLEN Wisły Płock: Daszek 6, Mihić 6, Zhitnikov 6, Kosorotov 5, Jurecić 3, Krajewski 3, Fernandez 1, Lucin 1, Szita 1, Daćko 1.