Ważne zwycięstwo MON-POLU! Przed płocczankami ostatni pojedynek rundy zasadniczej

Bardzo ważne zwycięstwo zapisał na swoim koncie MON-POL Płock. Podopieczne Ireneusza Jasińskiego w meczu 17. kolejki I ligi pokonały na wyjeździe dotychczasowego lidera z Pruszkowa 89:71.

Mimo zwycięstwa w rundzie jesiennej, płocczanki nie były uznawane za faworytki w tym starciu. Pierwsza część spotkania to istna wymiana ciosów. Żadna z drużyn nie kalkulowała, a sam pojedynek obfitował w wiele zaciętych i twardych pojedynków.

Do przerwy nieznacznie prowadziły płocczanki, jednak momentem kulminacyjnym była trzecia kwarta w którym MON-POL zagrał niemalże bezbłędnie i wypracował sobie aż szesnaście punktów przewagi. W pewnym momencie ciśnienia nie wytrzymywała liderka gospodarzy, która przedwcześnie musiała opuścić boisko.

Mówi szkoleniowiec płockiego zespołu, Ireneusz Jasiński:

Już dzisiaj MON-POL rozegra swoje ostatnie starcie rundy zasadniczej, w którym podejmie na własnym parkiecie drugi zespół Politechniki Gdańskiej. Jeśli płocczanki chcą zagwarantować sobie czwartą lokatę w tabeli przed fazą play-off, ten pojedynek muszą wygrać:

Początek meczu o godzinie 17:30.