Ważne zwycięstwo MON-POLU na trudnym terenie

Po drugie zwycięstwo w sezonie sięgnęły koszykarki MON-POLU Płock. Zespół prowadzony przez Ireneusza Jasińskiego pokonał na wyjeździe drugą drużynę AZS-u Lublin 63:51.

Płocczanki mocno rozpoczęły rywalizację w Lublinie, bo już w pierwszej kwarcie wypracowały sobie dziewięć punktów przewagi. Gospodynie nie zamierzały jednak składać broni, bo już w kolejnej partii odrobiły część strat i pierwsza połowa zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem MON-POLU.

W kolejnych dwóch partiach rywalizacja na parkiecie była niezwykle zacięta, choć z lekkim wskazaniem na płockie koszykarki.

Świetne zawody rozgrywały Lucyna Kotonowicz oraz Dominika Paczóska. Wspomniane zawodniczki zdobyły niemalże połowę dorobku punktowego swojego zespołu i znacząco przyczyniły się do drugiego zwycięstwa w bieżącym sezonie.