Ważne punkty MON-POLU

W meczu 13. kolejki I ligi grupy A MON-POL Płock pokonał we własnej hali Huragan Wołomin 77:69.

Podopieczne Ireneusza Jasińskiego sprawiły sobie i swoim kibicom miły prezent świąteczny. Choć forma często w tym meczu falowała, udało się ostatecznie sięgnąć po niezwykle ważny komplet punktów.

Kluczowe dla przebiegu spotkania okazały się pierwsza i trzecia kwarta. To w nich MON-POL uzyskiwał przewagę, przez co przyjezdne musiały gonić wynik. Finalnie, dzięki dobrej grze defensywnej, rywalkom nie udało się odrobić strat i dwa punkty pozostały w Płocku.

Mówi szkoleniowiec zespołu, Ireneusz Jasiński:

Fantastyczne zawody w płockich szeregach rozegrała Lucyna Kęsy, która zapisała na swoim koncie 27 punktów.

MON-POL przerwę świąteczną spędzi na szóstej lokacie w tabeli, a do gry wróci siódmego stycznia i zmierzy się z Bogdan AZS UMCS II Lublin.