Warta z(a)lała Wisłę. Nafciarze w głębokiej defensywie z beniaminkiem

Uskrzydleni zwycięstwem w Krakowie, płoccy piłkarze mieli podtrzymać zwycięską passę w starciu z beniaminkiem z Poznania. Niestety, Warta grała bardziej dojrzale, z pomysłem na grę i wywiozła z Płocka komplet punktów wygrywając 3:1.

Od pierwszego gwizdka sędziego goście śmiało ruszyli do ofensywy. Podopieczni Piotra Tworka próbowali wysokim pressingiem zaskoczyć zawodników Nafciarzy, którzy nie potrafili poradzić sobie z grą gości. W ataku bezproduktywny był Mateusz Szwoch, prawie niewidoczny Patryk Tuszyński, a w defensywie niepewnie interweniował Dusan Lagator. Właśnie po jego błędzie goście w 29 minucie trafili do bramki strzeżonej przez Krzysztofa Kamińskiego. Dobrą centrę w pole karne z rzutu rożnego posłał Łukasz Trałka. Spod krycia Czarnogórca dobrze urwał się Aleks Ławniczak i pewnym strzałem głową dał prowadzenie Warcie. Notabene, była to pierwsza bramka beniaminka strzelona w tym sezonie PKO Ekstraklasy.

W drugich 45 minutach na bramkę nie trzeba było długo czekać. Rzut wolny dla gości, kolejne dośrodkowanie Trałki i tym razem najwyżej w polu karnym wyskoczył kapitan Warty Bartosz Kieliba, który był ostoją swojego zespołu w dzisiejszym meczu.

Nadzieję w serca kibiców na jakąkolwiek zdobycz punktową wlał w 79 minucie Filip Lesniak. Słowak zdecydował się na strzał z 16 metrów, piłka po drodze zahaczyła jednego z defensorów Warty i kompletnie zaskoczony Adrian Lis musiał wyjmować piłkę z własnej siatki.

Nafciarze ruszyli do ataku, ale niestety to goście byli w tym meczu skuteczniejsi. Źle piłkę z własnej szesnastki wybijali płoccy defensorzy, tę przed polem karnym przejął rozgrywający bardzo dobre zawody Łukasz Trałka i mocnym, plasowanym strzałem ustalił wynik tego pojedynku.

Wisła Płock – Warta Poznań 1:3 (0:1)

0:1 – Aleks Ławniczak 29′

0:2 – Bartosz Kieliba 48′

1:2 – Filip Lesniak 79′

1:3 – Łukasz Trałka 85′

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 2. Damian Michalski, 94. Dušan Lagator, 18. Alan Uryga, – 33. Damian Zbozień, 6. Damian Rasak, 23. Filip Lesniak, 24. Ángel García Cabezali – 9. Dawid Kocyła (64′, 11. Piotr Pyrdoł), 8. Patryk Tuszyński (64′, 26. Cillian Sheridan), 14. Mateusz Szwoch (75′, 96. Wojciech Szumilas).

Warta: 1. Adrian Lis – 2. Jan Grzesik, 5. Bartosz Kieliba, 16. Aleks Ławniczak, 13. Jakub Kuzdra – 6. Łukasz Trałka (84′, 18. Mario Rodríguez), 21. Mateusz Kupczak – 11. Michał Jakóbowski (90′, 8. Kajetan Szmyt), 22. Robert Janicki (69′, 7. Konrad Handzlik), 19. Mariusz Rybicki – 9. Mateusz Kuzimski.