Z Jagiellonią na remis

W meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze nożni Wisły Płock zremisowali na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:1.

Pierwsza część spotkania była rozgrywana pod dyktando Nafciarzy, których gra cieszyła oko. Wyjście na pozycje, gra z pierwszej piłki i łatwość w rozgrywaniu sprawiały, że gospodarze momentami byli całkowicie zagubieni wobec dobrej gry płockiego zespołu.

W 34 minucie kombinacyjna gra zespołu Pavola Stano przyniosła efekt. Po prawej stronie pola karnego znalazł się Damian Rasak, który wypatrzył dobrze ustawionego na jedenastym metrze Davo. Hiszpan bez chwili zwątpienia zdecydował się na strzał, piłka po drodze zahaczyła jeszcze jednego z defensorów Jagielloni i wylądowała w siatce Alomerovicia.

Po zmianie stron siły na boisku się wyrównały, a momentami to Jagiellonia groźniej atakowała. Gospodarze dopięli swego w 66 minucie, choć mieli przy tym mnóstwo szczęścia. Na strzał z linii pola karnego zdecydował się Cernych, piłka odbiła się najpierw od Rzeźniczaka, następnie od Mateusza Lewandowskiego i leciała ku bramce Kamińskiego. Tuż przed jego nosem piłkę trącił jeszcze Imaz, który dał remis swojej drużynie.

Jagiellonia Białystok – Wisła Płock 1:1 (0:1)

Jagiellonia Białystok: Alomerović – Puerto, Tiru, Nastić – Matysik, Romanczuk, Nené (83. Kowalski), Lewicki (67. Wdowik) – Jesús Imaz, Cernych (67. Pospisil) – Gual (90. Camára).

Wisła Płock: Kr. Kamiński – Šulek, Rzeźniczak, Krywociuk (62. Tomasik), Chrzanowski – Furman, Rasak (79. Kolar) – Szwoch, Davo (79. Warchoł), R. Wolski (73. Kvocera) – Sekulski (61. M. Lewandowski).