Uczestnik Ligi Konferencji lepszy od płockiej Wisły

Dzień po wygranej w ligowej potyczce z Wartą Poznań, piłkarze Wisły Płock rozegrali mecz kontrolny. Rywalem podopiecznych Pavola Stano była Zoria Ługańsk, która zwyciężyła 3:2.

Ukraiński zespół przygotowuje się do rozgrywek Ligi Konferencji, które rozgrywał będzie w naszym kraju. Dla Nafciarzy niewątpliwie było to ciekawe doświadczenie, a także szansa na pokazanie swoich umiejętności graczy, którzy nie pojawili się na murawie w starciu z Wartą.

Płocki zespół na prowadzenie w 11 minucie wyprowadził Marko Kolar, ale chwilę później goście doprowadzili do wyrównania. Tuż przed przerwą Zoria mogła cieszyć się z kolejnego trafienia, jednak po zmianie stron do siatki rywali trafił Mateusz Lewandowski i mieliśmy 2:2. Decydujące trafienie na wagę zwycięstwa padło w 64 minucie, a jego autorem był Denys Nahnojni.

Wisła Płock – Zorya Luhansk 2:3 (1:2)

1:0 – Marko Kolar (rz. k.) 11′

1:1 – Yegor Nazaryna 15′

1:2 – Vyacheslav Churko 45′

2:2 – Mateusz Lewandowski 55′

2:3 – Denys Nahnoynyi 64′

Wisła (I połowa): Krzysztof Kamiński – Damian Zbozień, Jakub Rzeźniczak, Martin Sulek (45′, Igor Drapiński), Anton Krivotsyuk – Damian Rasak, Filip Lesniak, Michał Mokrzycki – Milan Kvocera, Marko Kolar, Dawid Kocyła.

Wisła (II połowa): Krzysztof Kamiński (62′, Oskar Lodziński) – Damian Zbozień, Jakub Rzeźniczak, Anton Krivotsyuk, Igor Drapiński – Fryderyk Gerbowski, Michał Mokrzycki (77′, Dawid Krzyżański), Filip Lesniak (62′, Adrian Szczutowski) – Milan Kvocera (62′, Tomasz Walczak), Mateusz Lewandowski, Radosław Cielemęcki.

Fot: Mateusz Ludwiczak/Wisła Płock