Twierdza przy Łukasiewicza utrzymana! Sędzia Stefański najsłabszy na boisku

Dobrze przerwę reprezentacyjną przepracowali piłkarze nożni Wisły Płock, co miało dzisiaj przełożenie na boisku w meczu z Pogonią Szczecin. Podopieczni Macieja Bartoszka pokonali przy Łukasiewicza portowców 1:0.

Na początek relacji należy jednak wspomnieć o najsłabszym aktorze dzisiejszego pojedynku. Był nim rozjemca dzisiejszej potyczki Daniel Stefański, który co i rusz podejmował bardzo kuriozalne decyzje. Nie był konsekwentny, co przełożyło się na dużą nerwowość na boisku nad którą także nie potrafił zapanować. Często dochodziło do przepychanek czy utarczek słownych w której m.in. Mateusz Szwoch został uderzony w twarz. Oczywiście sędzia Stefański chwilowo musiał stracić wzrok, ponieważ cała sytuacja obeszła się bez echa, a dodatkowo żółty kartonik otrzymał… Szwoch.

To na tyle jeśli chodzi o sędziowanie w dzisiejszym meczu. Wracając do wydarzeń sportowych sporo działo się dzisiaj przy Łukasiewicza. Dawno nie oglądaliśmy tak zdeterminowanej i walczącej Wisły, co oczywiście przełożyło się na rezultat spotkania.

Nafciarze grali mądrze, grali z głową, a co najważniejsze wyeliminowali proste błędy w defensywie, które w poprzednich meczach decydowały o porażkach. Niemalże bezbłędnie zagrała dzisiaj formacja defensywna naszego zespołu, a próbowali im dorównać gracze z przodu.

Nie mieli na pewno łatwo, ponieważ portowcy także wysoko zawiesili poprzeczkę w destrukcji. Mimo wszystko, udawało się przedostawać w okolice bramki Stipicy, który długo nie dawał się zaskoczyć. Ta sztuka udała się dzisiaj tylko raz w 57 minucie, a jej autorem był niezawodny Damian Warchoł, wykorzystując świetne dośrodkowanie Piotra Tomasika.

Nafciarze spotkanie musieli kończyć w osłabieniu, bowiem w 88 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jakub Rzeźniczak. Goście wówczas zamknęli nas na swojej połowie, ale ostatecznie nie potrafili znaleźć drogi do bramki Kamińskiego.

Wisła Płock – Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
1:0 – Damian Warchoł 57′

Wisła: Krzysztof Kamiński – Damian Zbozień, Jakub Rzeźniczak, Damian Michalski, Piotr Tomasik – Dominik Furman (90′ Dusan Lagator), Damian Rasak (82′ Filip Lesniak) – Mateusz Szwoch, Rafał Wolski (46′ Patryk Tuszyński), Dawid Kocyła (82′ Radosław Cielemęcki) – Damian Warchoł (83′ Łukasz Sekulski)

Pogoń: Dante Stipica – Paweł Stolarski (77′ Mariusz Fornalczyk), Konstantinos Triantafyllopoulos (82′ Mariusz Malec), Benedikt Zech, Luis Mata – Damian Dąbrowski – Michał Kucharczyk, Maciej Żurawski, Sebastian Kowalczyk (68′ Rafał Kurzawa), Kamil Grosicki (77′ Luka Zahović) – Piotr Parzyszek (68′ Jean Carlos Silva)

Żółte kartki: Tomasik, Michalski, Szwoch, Warchoł, Kocyła, Rzeźniczak, Lesniak (Wisła) oraz Dąbrowski, Kowalczyk (Pogoń)

Czerwona kartka: Jakub Rzeźniczak