Trudny teren zdobyty przez Jutrzenkę!

Po czwarty komplet punktów w sezonie sięgnęły piłkarki ręczne Jutrzenki Płock. Podopieczne Marcina Krysiaka w meczu wyjazdowym 7. kolejki I ligi pokonały Bukowsko-Dopiewski KPR 26:23.

Płockie szczypiornistki pierwszy raz stanęły na przeciw tego rywala, ale dobrze czuły się na jego terenie. Już do przerwy płocczanki zbudowały sobie czterobramkową przewagę, ale w drugiej połowie gospodynie wróciły do gry.

Po pięciu trafieniach z rzędu w 45 minucie KPR doprowadził do wyrównania. Wyraźnie podrażnione szczypiornistki Jutrzenki wrzuciły wyższy bieg i ponownie szybko odskoczyły na kilka trafień, kontrolując losy tego pojedynku.

Płocczanki udowodniły, że ich siłą jest gra zespołowa, co widać chociażby po rozkładzie rzuconych bramek. Trzy szczypiornistki zapisały na swoim koncie po cztery trafienia, natomiast cztery kolejne wpisywały się na listę strzelczyń trzykrotnie. Mówi szkoleniowiec płockiego zespołu, Marcin Krysiak:

Wygrana sprawiła, że Jutrzenka awansowała na piątą lokatę w tabeli I ligi. Kolejnym rywalem naszego zespołu będzie MKS Urbis Gniezno.