Torgil Gjertsen zapewnia Nafciarzom komplet punktów

W meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze nożni Wisły Płock pokonali na własnym boisku Śląsk Wrocław 1:0. Zwycięstwo w końcowych minutach płocczanom zapewnił Torgil Gjertsen.

Zarówno Nafciarze, jak i przyjezdni mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia goli. Już w 4 minucie po strzale głową Angela Garcii piłka odbiła się od słupka, a pół godziny później minimalnie koło lewego słupka bramki Mateúša Putnockiego przestrzelił Cilian Sheridan.

Także goście mieli swoje okazję do pokonania Krzysztofa Kamińskiego. Najlepszą w 85 minucie miał Robert Pich, który w pierwszym uderzeniu z najbliższej odległości trafił w poprzeczkę, a próbując dobijać przewrotką, futbolówka przeleciała tuż nad obramowaniem bramki płockiego zespołu.

Dwie minuty później natomiast z piłką w kierunku bramki Śląska ruszył wprowadzony w drugiej połowie Torgil Gjertsen. Norweg precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Putnockiego i zapewnił Wiśle drugi komplet punktów w bieżącym sezonie.

Wisła Płock – Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)

1:0 – Torgil Gjertsen 87′

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 18. Alan Uryga, 25. Jakub Rzeźniczak, 3. Milan Obradović – 33. Damian Zbozień, 94. Dušan Lagator, 23. Filip Lesniak, 24. Ángel García Cabezali – 9. Dawid Kocyła (67′, 11. Piotr Pyrdoł), 26. Cillian Sheridan (73′, 8. Patryk Tuszyński), 14. Mateusz Szwoch (74′, 27. Torgil Gjertsen).

Śląsk: 1. Matúš Putnocký – 3. Piotr Celeban, 14. Wojciech Golla, 15. Márk Tamás, 4. Dino Štiglec – 29. Krzysztof Mączyński, 28. Waldemar Sobota – 10. Bartłomiej Pawłowski (71′, 37. Mathieu Scalet), 8. Mateusz Praszelik (72′, 25. Marcel Zylla), 7. Róbert Pich – 9. Erik Expósito (64′, 11. Fabian Piasecki).