Stal stopiona w Płocku. Wisła szósta na zakończenie sezonu

W ostatnim meczu PKO Ekstraklasy sezonu 2021/22 piłkarze nożni Wisły Płock pewnie pokonali przed własną publicznością Stal Mielec 3:0.

Jako pierwszy na listę strzelców w 37 minucie wpisał się młodzieżowiec Aleksander Pawlak, który wykorzystał dobre dośrodkowanie w pole karne Jorginho i głową skierował piłkę do siatki.

Prowadzenie Nafciarzy w 73 minucie podwyższył Filip Lesniak. Słowak, przy małym zamieszaniu w szesnastce gości najlepiej się odnalazł i nie miał problemów ze umieszczeniem piłki w bramce Stali.

Wynik meczu w 87 minucie ustalił Marko Kolar, wykorzystując dogranie wzdłuż linii bramkowej od Damiana Warchoła i praktycznie z najbliższej odległości przypieczętował zwycięstwo.

Dzięki wygranej i niekorzystnych wyniku Radomiaka Nafciarze zakończyli sezon na wysokiej szóstej lokacie.

Wisła Płock – Stal Mielec 3:0 (1:0)

1:0 – Aleksander Pawlak 37’

2:0 – Filip Lesniak 73’

3:0 – Marko Kolar 86’

WPŁ: 1. Krzysztof Kamiński, 2. Damian Michalski, 10. Rafał Wolski (67′, 24. Marko Kolar), 11. Jorginho (80′, 7. Radosław Cielemęcki), 14. Mateusz Szwoch (73′, 6. Damian Rasak), 20. Łukasz Sekulski (67′, 95. Damian Warchoł), 23. Filip Lesniak (80′, 32. Fryderyk Gerbowski), 25. Jakub Rzeźniczak (c), 77. Piotr Tomasik, 89. Aleksander Pawlak, 92. Dominik Furman.

STM: 41. Bartosz Mrozek, 2. Albin Granlund (60′, 45. Konrad Wrzesiński), 5. Mateusz Żyro, 6. Marcin Flis, 7. Maciej Domański (c), 11. Maksymilian Sitek (78′, 17. Wiktor Kłos), 20. Grzegorz Tomasiewicz (78′, 15. Poreba David), 21. Mateusz Matras, 26. Arkadiusz Kasperkiewicz (69′, 27. Marcin Budziński), 34. Oskar Zawada, 46. Jakub Wawszczyk (78′, 25. Przemysław Maj).