Stal Mielec za mocna dla płockiej Wisły

W meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy, piłkarze nożni Wisły Płock przegrali na wyjeździe ze Stalą Mielec 1:2.

Nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu niebiesko-biało-niebieskich, a przynajmniej nie stało na takim poziomie do jakiego nas przyzwyczaili w ostatnich spotkaniach.

W 19 minucie meczu rywala w swoim polu karnym faulował Radosław Cielemęcki. Po wideo weryfikacji VAR arbiter prowadzący te spotkanie wskazał na jedenasty metr, a do piłki podszedł Grzegorz Tomasiewicz. 25-letni pomocnik kompletnie zmylił Kamińskiego i pewnym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Tuż przed przerwą gospodarze powiększyli prowadzenie za sprawą trafienia Mateusza Maka. Napastnik Stali otrzymał prostopadłe podanie od Sitki, zostawił płockich obrońców w tyle i w sytuacji sam na sam wygrał rywalizację z Kamińskim.

Nafciarze dążyli do strzelenia bramki kontaktowej. Ta sztuka udała się w 89 minucie, kiedy w szesnastkę gospodarzy dośrodkował Gerbowski. Najwyżej do piłki wyskoczył Sekulski, ale jego strzał zdołał obronić Strączek. Przy dobitce Kolara był jednak bezradny, choć blisko wybicia piłki z linii bramkowej był jeden z zawodników Stali.

W ostatnich minutach meczu Wisła wciąż naciskała, ale nie zdołała doprowadzić do wyrównania. Fatalnie zachował się natomiast Dominik Furman, który podbiegł do rywala i celowo zahaczył go w nogi, przez co obejrzał drugi żółty kartonik w tym meczu i musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Stal Mielec – Wisła Płock 2:1 (2:0)

1:0 – Grzegorz Tomasiewicz 22′ (k)

2:0 – Mateusz Mak 45’+1′

2:1 – Marko Kolar 89′

Stal Mielec: 13. Rafał Strączek – 4. ozhidar Chorbadzhiyski, 21. Mateusz Matras, 5. Mateusz Żyro – 2. Albin Granlund (86, 39. Michael Wyparło), 22. Koki Hinokio (85, 18. Dawid Kort), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Maksymilian Sitek (74, 77. Adrian Szczutowski), 10. Mateusz Mak (75, 8. Maciej Urbańczyk), 6. Marcin Flis – 99. Fabian Piasecki (85, 92. Aleksandar Kolev).

Wisła Płock: 1. Krzysztof Kamiński – 33. Damian Zbozień (71, 23. Filip Lesniak), 94. Dušan Lagator, 5. Anton Krywociuk – 15. Kristián Vallo (54, 24. Marko Kolar), 92. Dominik Furman, 6. Damian Rasak (70, 11. Jorginho), 7. Radosław Cielemęcki (54, 32. Fryderyk Gerbowski), 10. Rafał Wolski (54, 8. Patryk Tuszyński), 77. Piotr Tomasik – 20. Łukasz Sekulski.

Żółte kartki: Sitek, Strączek, Kort – Cielemęcki, Lagator, Krivotsyuk, Furman, Kolar.

Czerwona kartka: Furman – 90. minuta (za dwie żółte).