Sromotna porażka Polaków ze Słoweńcami

W swoim drugim starciu na mistrzostwach świata piłkarze ręczni reprezentacji Polski wysoko przegrali ze Słowenią 23:32.

To był najsłabszy mecz Polaków od dawien dawna. Wydało się, że po wyrównanym pojedynku z Francją katowicki spodek poniesie do zwycięstwa biało-czerwonych, jednak Ci nie dostosowali się do rangi meczu.

Można powiedzieć, iż spotkanie zakończyło się już po kwadransie, który był w miarę wyrównany. W kolejnych minutach Polacy walili głową w mur, a rywale z juniorską łatwością przedzierali się przez formację defensywą graczy Patryka Rombla.

Nic nie dawały także zmiany na parkiecie, bowiem przewaga Słoweńców rosła z każdą kolejną minutą. Rywale w pełni wykorzystali nieporadność polskich szczypiornistów by już w 45 minucie prowadzić dziesięcioma trafieniami.

Rozgoryczeni kibice zaczęli opuszczać spodek jeszcze przed zakończeniem spotkania, a polscy szczypiorniści fatalnym występem praktycznie przekreślili sobie marzenia o ćwierćfinale.

Polska – Słowenia 23:32 (11:17)

Polska: Morawski, Skrzyniarz – Daszek 2, Jędraszczyk, Olejniczak 3, Walczak 2, Bis, Sićko 2, Pietrasik 1, Czuwara 1, Moryto 6, Krajewski 1, M. Gębala 1, Działakiewicz 2, T. Gębala 1  Chrapkowski.