Skra pokonana. Wisła gra dalej w Pucharze Polski

W pierwszej rundzie Pucharu Polski piłkarze nożni Wisły Płock pokonali Skrę Częstochowa 3:1 i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Od pierwszych minut szansę gry dostali zawodnicy, którzy w ostatnim czasie mniej przebywali na boisku. Nie zmieniło to jednak jakości w drużynie, bowiem już w ósmej minucie Nafciarzy na prowadzenie wyprowadził Steve Kapuadi.

W 34 minucie prowadzenie podwyższył Milan Kvocera, który dobrze odnalazł się na piątym metrze bramki rywali.

Po zmianie stron płocczanie wciąż mieli inicjatywę na boisku co przełożyło się na kolejne trafienie. W 75 minucie do bramki Skry trafił Dawid Kocyła, jednak gospodarze nie pozostali dłużni i trzy minuty później pokonali Krzysztofa Kamińskiego ustalając wynik meczu na 3:1.