Remis Wisły z pierwszoligowcem na zakończenie okresu przygotowawczego

W ostatnim meczu kontrolnym podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy, piłkarze Wisły Płock zremisowali przy Łukasiewicza ze Skrą Częstochowa 2:2.

Dla sztabu szkoleniowego zespołu Nafciarzy, była to ostatnia szansa na przećwiczenie schematów gry przed rozpoczęciem ligowych zmagań. W starciu ze Skrą, wszystko wyglądało dobrze, jednak do czasu.

Najpierw w 18 minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Szwoch, a na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej części spotkania prowadzenie podwyższył Łukasz Sekulski.

Dziesięć minut po zmianie stron bramkę kontaktową dla rywali zdobył Adam Mesjasz, skutecznie egzekwując rzut karny. W 76 minucie do wyrównania doprowadził przebywający na testach w Częstochowie, gracz Wisły Piotr Pyrdoł, który ustalił wynik spotkania na 2:2.

Dla Nafciarzy, był to sprawdzian generalny przed ruszającymi w nadchodzący weekend rozgrywkami PKO Ekstraklasy. Podopieczni Macieja Bartoszka na zakończenie 20. kolejki zmierzą się w poniedziałek z Radomiakiem Radom.