Remis na start 1. ligi

Wisła Płock zremisowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 w 1. kolejce Fortuna 1. Ligi.

Choć Nafciarze od samego początku chcieli przejąć inicjatywę, to niestety, jako pierwsi w tym spotkaniu punkt zdobyli gospodarze. W osiemnastej minucie błąd popełnił przed polem karnym Filip Lesniak, który zagrał piłkę do przeciwnika. Pojawili się wówczas Jeppe Simonsen oraz Bartosz Bida, którzy dwójkową akcję zakończyli uderzeniem pod poprzeczkę.

O wyrównanie nie było łatwo. Mimo wielu okazji bramkowych, Nafciarzom brakowało wykończenia. Remis udało się zapewnić dopiero w 81. minucie. Fabian Hiszpański wbiegający z lewej strony dośrodkował w pole karne, gdzie świetną główką popisał się Łukasz Sekulski.

Kolejnym przeciwnikiem Nafciarzy będzie Zagłębie Sosnowiec. To spotkanie już w najbliższą sobotę.