Remis jak przegrana. Podział punktów w Mielcu

A mogło być tak pięknie… W zaległym meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy, piłkarze nożni Wisły Płock zremisowali na wyjeździe z ostatnią Stalą Mielec 2:2.

Od pierwszych minut spotkania wszystko układało się po myśli Radosława Sobolewskiego. Nafciarze przejęli inicjatywę i kontrolę na tym pojedynkiem, w efekcie czego szybko objęliśmy prowadzenie. W 13 minucie dobre podanie wykorzystał nieskuteczny ostatnio Patryk Tuszyński wygrywając pojedynek oko w oko z bramkarzem gospodarzy.

Początek drugiej części spotkania także fantastycznie ułożył się dla płockich graczy. W 49 minucie precyzyjne z rzutu rożnego dośrodkował Mateusz Szwoch, a piłkę głową do bramki skierował Damian Michalski.

Od tego momentu w grze Nafciarzy coś się zacięło. Stal zmusiła płocczan do cofnięcia się pod swoje pole karne, co prędzej czy później musiało skończyć się bramką dla gospodarzy. W 59 minucie dwie niesamowite interwencje w bramce zanotował Kamiński, chroniąc nasz zespół przed utratą gola.

Co udało się wcześniej, nie powiodło się już w 61 minucie, kiedy to bramkę kontaktową zdobył Maciej Jankowski. Na cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Matras, którego nie upilnował Zbozień i obie ekipy podzieliły się punktami.

Stal Mielec – Wisła Płock 2:2 (0:1)

0:1 – Patryk Tuszyński 13′

0:2 – Damian Michalski 49′

1:2 – Maciej Jankowski 59′

2:2 – Mateusz Matras 87′

Stal: 13. Rafał Strączek – 2. Albin Granlund (46′, 7. Maciej Domański), 32. Jonathan de Amo (46′, 96. Robert Dadok), 4. Bozhidar Chorbadzhiyski (77′, 10. Mateusz Mak), 6. Marcin Flis, 23. Krystian Getinger – 17. Petteri Forsell (84′, 9. Andreja Prokić), 21. Mateusz Matras, 20. Grzegorz Tomasiewicz – 99. Łukasz Zjawiński (67′, 92. Aleksandar Kolev), 77. Maciej Jankowski.

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 44. Julio Rodríguez, 2. Damian Michalski, 18. Alan Uryga – 33. Damian Zbozień, 6. Damian Rasak, 23. Filip Lesniak, 24. Ángel García Cabezali – 14. Mateusz Szwoch (90′, 21. Rafał Wolski), 8. Patryk Tuszyński (77′, 27. Torgil Gjertsen), 9. Dawid Kocyła (77′, 37. Mateusz Lewandowski).