Rafał Wolski show! Ważne przełamanie piłkarzy Wisły Płock

Po trzech porażkach z rzędu, piłkarze Wisły Płock w końcu sięgnęli po komplet punktów. W meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy Nafciarze pokonali przed własną publicznością Górnika Łęczna 3:1.

To było pierwsze spotkanie, kiedy na ławce trenerskiej zabrakło Macieja Bartoszka, który po ostatnich słabych wynikach został zwolniony. Samo spotkanie było toczone w dobrym tempie i mogło podobać się kibicom zgromadzonym przy Łukasiewicza.

Wynik spotkania w 10 minucie otworzył Szwoch, który zwiódł w środku pola dwóch graczy Górnika i otworzył sobie wolną przestrzeń prowadzącą do bramki rywali. Rozpędzony 28-latek jeszcze przed polem karnym zwiódł defensora gości i z kilkunastu metrów huknął w kierunku dalszego słupka Gostomskiego, nie dając mu przy tym żadnych szans na skuteczną obronę.

Górnika nie podłamała jednak strata bramki, który nie dawał Wiśle przejąć kontroli na boisku. W 22 minucie indywidualną akcję w polu karnym przeprowadził Janusz Gol, wykładając piłkę do nadbiegającego Damiana Gąski, który mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce Kamińskiego.

Worek z bramkami rozwiązał się na dobre, bo już 7 minut później prowadzenie gospodarzom dał Rafał Wolski. Ofensywny pomocnik pozazdrościł Szwochowi i w podobnym stylu wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Wolski poczuł wiatr w żaglach i tuż przed przerwą ponownie pokazał próbkę swoich umiejętności. 29-latek w pojedynkę zwiódł praktycznie całą defensywę Górnika, wykładając piłkę do pustej bramki Sekulskiemu, który dopełnił formalności.

Wspomniany wcześniej napastnik Wisły musiał jednak przedwcześnie udać się do szatni. W 68 minucie Łukasz Sekulski w niebezpieczny sposób potraktował zawodnika gości i po konsultacji z wozem VAR obejrzał czerwony kartonik.

Wisła Płock – Górnik Łęczna 3:1 (3:1)

Wisła Płock: Kamiński – Michalski, Rzeźniczak, Tomasik, Rasak – Wolski (72. Gerbowski), Szwoch (90+1. Walczak), Furman (81. Zbozień), Cielemięcki (72. Lesniak) – Vallo (81. Tuszyński), Sekulski.
Rezerwowi: Gerbowski, Lesniak, Zbozień, Tuszyński, Walczak.

Górnik Łęczna: Gostomski – Leândro, Gerson, Rymaniak, Dziwniel (65. Krykun) – Gol (76. Michał Mak), Drewniak (46. Goliński), Eyenga-Lokilo, Gąska (85. Kalinkowski) – Wędrychowski (46. Serrano), Śpiączka.
Rezerwowi: Goliński, Serrano, Krykun, Michał Mak, Kalinkowski.