Przerwana wspaniała passa zwycięstw płockich koszykarek

KS Agapit Olsztyn przerwał płockim koszykarkom passę czterech zwycięstw z rzędu. Podopieczne Ireneusza Jasińskiego przegrały w stolicy Warmii i Mazur 65:70.

Przez długi okres czasu MON-POL nie mógł wejść na swoje obroty, za to gospodynie czuły się świetnie i uciekały z wynikiem. Płocczanki grały falami, przez co gra często była rwana i cały czas musiały gonić rywalki.

Ta sztuka udała się w ostatniej kwarcie, kiedy to z kilkunastopunktowej przewagi tablica wyników wyświetlała 58:56. Siły, jakie płocczanki włożyły w pogoń za gospodyniami, okazały się jednak zabójcze.

Olsztynianki zachowały dużo chłodnej głowy, oparły atak i zainkasowały komplet punktów. Gdzie szukać przyczyn w porażce?:

– Mówił Ireneusz Jasiński, szkoleniowiec płockiego zespołu.

MON-POL z 25 punktami na koncie plasuje się na siódmej pozycji w ligowej tabeli. Nasze koszykarki kolejny raz na parkiecie zobaczymy dopiero 5 lutego w starciu z Huraganem Wołomin.