Przełamanie Wisły Płock

Passę dziesięciu meczów bez zwycięstwa przełamali piłkarze nożni Wisły Płock. Gracze prowadzeni przez Macieja Bartoszka w meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy pokonali Górnika Zabrze 2:0.

Nafciarze zwycięstwa potrzebowali jak tlenu, które mocno przybliżyłoby ich do pozostania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po niezbyt atrakcyjnej pierwszej połowie płocczanie przełamali się w 61 minucie za sprawą trafienia Patryka Tuszyńskiego. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik pojedynku na 2:0 ustalił Mateusz Szwoch:

– Mówił na pomeczowej konferencji szkoleniowiec Wisły Maciej Bartoszek.

Nafciarze z 29 punktami na koncie plasują się na dwunastej pozycji w tabeli z przewagą pięciu oczek nad ostatnią Stalą Mielec.

Górnik Zabrze – Wisla Płock 0:2 (0:0)

0:1 – Patryk Tuszyński 61′

0:2 – Mateusz Szwoch 80′

Górnik: 84. Martin Chudý – 3. Krzysztof Kubica, 2. Przemysław Wiśniewski, 27. Adrian Gryszkiewicz – 16. Dariusz Pawłowski (72′, 15. Norbert Wojtuszek), 6. Roman Procházka (72′, 13. Kacper Michalski), 17. Bartosz Nowak, 20. Daniel Ściślak (46′, 10. Richmond Boakye), 64. Erik Janža – 21. Piotr Krawczyk (72′, 7. Michał Rostkowski), 9. Jesús Jiménez.

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 33. Damian Zbozień, 25. Jakub Rzeźniczak, 18. Alan Uryga, 7. Piotr Tomasik – 9. Dawid Kocyła (62′, 11. Piotr Pyrdoł), 94. Dušan Lagator, 6. Damian Rasak, 14. Mateusz Szwoch, 20. Luka Šušnjara (46′, 8. Patryk Tuszyński) – 37. Mateusz Lewandowski (46′, 2. Damian Michalski).