Przełamania przyszedł czas. Nafciarze zagrają z beniaminkiem

Na zakończenie 20. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Wisły Płock zmierzą się na wyjeździe z Wartą Poznań. Nafciarze nie potrafią przełamać impasu meczów bez zwycięstwa.

W miniony czwartek podopieczni Radosława Sobolewskiego w zaległym spotkaniu zremisowali ze Stalą Mielec 2:2, choć po 50 minutach gry prowadzili 2:0. Dlatego też kibice liczą na rehabilitację swojego zespołu, który po ostatnią wygraną sięgnął czternastego lutego.

W kratkę grają także piłkarze Warty Poznań. W 2021 roku beniaminek zanotował trzy zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki. Przed tygodniem gracze Piotra Tworka przegrali w derbach Poznania 1:2, a zwycięską bramkę Lechici zdobyli w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Kluczową role w zespole z wielkopolski odgrywa Łukasz Trałka.

Doświadczony pomocnik jest najlepszym asystentem swojego zespołu i często bierze na siebie ciężar gry. W obozie gospodarzy natomiast doceniają postawę Mateusza Szwocha, który przewodzi w klasyfikacji najlepszych asystentów PKO Ekstraklasy:

Mówił szkoleniowiec Warty Poznań Piotr Tworek. Po dziewiętnastu pojedynkach obie ekipy uzbierały po 23 punkty i zajmują odpowiednio dwunastą i trzynastą lokatę. Zwycięstwo pozwoli którejś z ekip awansować na dziesiątą pozycję.

Pierwszy gwizdek w Poznaniu dziś, o godzinie 18:00.