Porażka Wisły w LE. Niezrozumiałe decyzje Xaviego Sabate

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock ponieśli pierwsza porażkę w grupie A Ligi Europejskiej. Podopieczni Xaviego Sabate w meczu 3. kolejki musieli uznać wyższość Fuchse Berlin przegrywając 24:28.

Niemieccy szczypiorniści przyjechali do Płocka mocno osłabieni. W ich składzie zabrakło m.in. odpowiedzialnego za defensywę Virana Morosa, czy straszących w ofensywie Fabiana Wiede i Marko Kopljara. Płocczanie dobrze weszli w te spotkanie i utrzymywali niewielkie prowadzenie.
Tuż przed przerwa rywale zniwelowali jednak starty i do szatni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron przyjezdni przejęli inicjatywę, wykorzystując proste błędy Nafciarzy.
Niezrozumiałe decyzje podejmował szkoleniowiec płockiego zespołu Xavi Sabate, który nie korzystał ze zmienników, grając przez 60 minut praktycznie jedną siódemką. W końcowych fragmentach gry, Fuchse osiągnęło bezpieczną przewagę i bezsilni Nafciarze musieli uznać wyższość rywali.

Orlen Wisła Płock – Fuechse Berlin 24:28 (14:15)

Orlen Wisła: Morawski (9/34 – 26 proc.), Ahmetasević (1/4 – 25 proc.) – Serdio 7, Szita 4, Mihić 4, Daszek 3, Żytnikow 2, Kosorotow 1, Fernandez 1, Mindegia 1, Krajewski 1, Daćko, Jurecić, Susnja, Komarzewski, Terzić