Porażka siatkarzy Wisły Płock

W meczu 12. kolejki III ligi siatkówki mężczyzn, Wisła Płock przegrała przed własną publicznością z Żyrardowskim Stowarzyszeniem Siatkówki “Len” 0:3.

Goście z Żyrardowa przystępowali do tego starcia jako niekwestionowany faworyt. Len, zajmuje czołowe miejsca w ligowej stawce i poważnie myśli o awansie do II ligi. Płocczanie, nie przestraszyli się faworyzowanych przeciwników i nawiązali wyrównaną walkę.

Mocno zaskoczeni mogli być przyjezdni, którzy w pierwszym secie sporo musieli się postarać o każdy kolejny punkt. Zwycięstwo w pierwszej partii było na wyciągnięcie ręki, ale w ostatnich fragmentach zabrakło zimnej głowy i goście zwyciężyli na przewagi.

Kolejne dwa sety, nie były już tak dobre w wykonaniu płockich siatkarzy, którzy najpierw przegrali do 17, a następnie do 11.

Mówi szkoleniowiec zespołu, Jerzy Chęciński:

Płoccy siatkarze mają przed sobą aż trzy tygodnie przerwy, w trakcie których przygotowywać się będą do decydujących starć sezonu.