Polacy bez sukcesu w starciu z Hiszpanią. To koniec marzeń o ćwierćfinale

W pierwszym meczu drugiej rundy mistrzostw świata piłkarze ręczni reprezentacji Polski przegrali w krakowskiej Tauron Arenie z Hiszpanią 23:27.

Ciężko było być optymistą przed tym starciem, mając w głowie poprzedni pojedynki biało-czerwonych. Mimo niepowodzeń Polacy nie zwiesili głów i pokazali całkiem przyzwoity handball. Zwłaszcza, w pierwszych 30 minutach, które zakończyły się tylko jednobramkowym prowadzeniem rywali.

W drugiej połowie powróciły starce demony, czyli totalna niemoc w ofensywie. Przez pierwszy kwadrans podopieczni Patryka Rombla zdołali rzucić tylko dwie bramki. Wykorzystali to Hiszpanie wychodząc na cztery trafienia przewagi, które dowieźli do końcowej syreny.

Porażka Polaków oznacza definitywny koniec marzeń o awansie do ćwierćfinału mistrzostw.

Hiszpania – Polska 27:23 (16:15)

Hiszpania: Perez de Vargas, Corrales – Pecina, Maqueda, Fernandez 4, A. Dujshebaev 4, D. Dujshebaev 2, Sole 1, Figueras 4, Garciandia, Canellas 3, Casado, G. Guardiola 2, Valera, Sanchez Migallon, Odriozola 3

Polska: Morawski, Kornecki – Moryto 5, Sićko 7, T. Gębala, M. Gębala, Bis 2, Walczak, Daszek, Działakiewicz, Jędraszczyk 4, Olejniczak 2, Krajewski, Czuwara 3, Pietrasik, Komarzewski
Czerwona kartka: Walczak (51. minuta)