Podział punktów przy Łukasiewicza

W meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze nożni Wisły Płock zremisowali z Rakowem Częstochow 1:1. Obie bramki padły w pierwszych 45 minutach meczu.

Wynik spotkania w 19 minucie otworzył Marcin Cebula, wyprowadzając gości na prowadzenie. 25-latek wykorzystał mierzone dośrodkowanie Patryka Kuna w pole karne, przyjął piłkę udem i uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bezradnego Krzysztofa Kamińskiego.

Kibice zgromadzeni na trybunach im. Kazimierza Górskiego na odpowiedź swojego zespołu musieli czekać niespełna 20 minut. Wówczas dobrze w szesnastkę z rzutu wolnego dograł Mateusz Szwoch, a precyzyjnym uderzeniem głową akcję wykończył Damian Warchoł.

Obie drużyny miały jeszcze swoje szanse na bramki w tym meczu. Szczęścia w 63 minucie szukał strzelec pierwszej bramki dla Rakowa, który próbował zaskoczyć Kamińskiego strzałem z połowy boiska. Doświadczony bramkarz nie dał się jednak zaskoczyć i w ostatniej chwili sparował piłkę.

W 71 minucie natomiast, pod bramką przyjezdnych odpowiedział Warchoł, ale w tej sytuacji dobrze interweniował bramkarz Rakowa. Minutę później na bramkę uderzał jeszcze Damian Rasak, jednak w tej sytuacji Kovacevicia wyręczyła poprzeczka.

Wisła Płock — Raków Częstochowa 1:1 (1:1)

0:1 – Marcin Cebula 19′

1:1 – Damian Warchoł 37′

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 25. Jakub Rzeźniczak, 94. Dušan Lagator, 5. Anton Krivotsyuk – 15. Kristián Vallo, 14. Mateusz Szwoch, 6. Damian Rasak (78′, 23. Filip Lesniak), 17. Marcel Błachewicz – 95. Damian Warchoł (77′, 22. Luka Šušnjara), 10. Rafał Wolski (81′, 23. Filip Lesniak) – 20. Łukasz Sekulski (77′, 24. Marko Kolar).

Raków: 1. Vladan Kovačević – 7. Fran Tudor, 6. Andrzej Niewulis, 3. Milan Rundić – 71. Wiktor Długosz (78′, 17. Mateusz Wdowiak), 20. Marko Poletanović, 70. Fábio Sturgeon (75′, 21. Vladislavs Gutkovskis), 23. Patryk Kun – 11. Ivi López (81′, 10. Igor Sapała), 77. Marcin Cebula (75′, 14. Daniel Szelągowski) – 15. Alexandre Guedes (46, 9. Sebastian Musiolik).