Płocki duet Krajewski-Daszek odprawił Białoruś! Polacy z awansem do drugiej fazy mistrzostw

Drugi mecz i drugie zwycięstwo! Tym razem reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pokonała Białoruś 29:20 i wywalczyła sobie awans do drugiej fazy mistrzostw Europy. Kluczowymi postaciami w polskim zespole byli gracze Orlen Wisły Płock Michał Daszek i Przemysław Krajewski.

Pierwsza połowa od pierwszego gwizdka układała się po myśli biało-czerwonych. Co prawda, na pierwsze trafienie musieliśmy poczekać do trzeciej minuty, ale po tym okresie Polakom wychodziły rzeczy niemożliwe.

Podopieczni Patryka Rombla momentami grali wręcz koncertowo, a zespół napędzali płoccy szczypiorniści czyli Michał Daszek i Przemysław Krajewski. W 16 minucie Polacy prowadzili już 10:5, ale ostatecznie na przerwę schodziliśmy trzybramkowym prowadzeniem.

W drugiej części spotkania biało-czerwoni kontynuowali swoją dobrą dyspozycję. Coraz częściej z piłką zaczął zderzać się Mateusz Kornecki, dzięki czemu wyprowadziliśmy częste kontrataki.

Białorusini zaczęli ryzykować, ściągając bramkarza, a w zamian wysyłali siódmego gracza w pole. Na nic się to jednak zdało, bowiem defensywa naszej drużyny funkcjonowała perfekcyjnie i z każdą kolejną minutą powiększaliśmy przewagę.

Ozdobą całego spotkania była wrzutka dwójkowa akcja Daszek-Krajewski zakończona widowiskową wrzutką i oczywiście bramką.

O pierwsze miejsce w grupie Polacy zagrają we wtorek z Niemcami.

Białoruś – Polska 20:29 (11:14)

Białoruś: Sałdacenka (0/9), Usyk (9/26 – 35 proc.) – Kulak 1, Astraszapkin 2, Nikanowicz, Krywenka 1, Jurynok 3, Zajcew, Bialiawski, Karalek 3, Waliupow 5, Samoila 0, Udawenia, Bochan 2, Gajduczenko 3, Aliochin