Płocka twierdza utrzymana! Krakowianie odprawieni z kwitkiem

W meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze nożni Wisły Płock pokonali na własnym stadionie Wisłę Kraków 2:0. Obie bramki dla Nafciarzy zdobywał Łukasz Sekulski.

Wydaje się, że podopieczni Macieja Bartoszka są ewenementem na skalę polskiej ekstraklasy. W meczach wyjazdowych Nafciarze wyglądają bardzo słabo, co przełożyło się na siedem porażek. Przy Łukasiewicza natomiast, oglądamy zupełnie inny zespół, który dwa punkty stracił tylko w starciu z Rakowem Częstochowa. Pozostałe mecze kończyły się przekonywującymi zwycięstwami m.in. 4:0 z Zagłębiem Lubin.

Świadkami podobnej historii byliśmy dzisiaj. Co prawda to ta krakowska Wisła od pierwszych minut była stroną przeważającą, ale nie potrafiła przekuć tego na bramkę.

Z biegiem czasu do głosu dochodzili Nafciarze, którzy coraz śmielej atakowali na bramkę przyjezdnych. W 38 minucie krótko rzut wolny rozegrali płocczanie, a piłka trafiła na lewe skrzydło do Rafała Wolskiego. 28-letni pomocnik znany z dobrego wyszkolenia technicznego posłał mierzone dośrodkowanie na głowę Łukasza Sekulskiego, któremu nie wypadało spudłować z trzech metrów.

Chwilę po przerwie, bo w 48 minucie ponownie w roli głównej wystąpił Sekulski. Tym razem Szwoch posłał długie podanie do wbiegającego w pole karne Michalskiego, ten zgrał piłkę w centralną część pola karnego i ponownie z najbliższej odległości do bramki gości trafił wychowanek płockiego klubu.

W kolejnej części meczu krakowianie próbowali cokolwiek wskórać pod bramką Krzysztofa Kamińskiego, ale dzisiaj płocka obrona była nieomylna. Nafciarze w pełni kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie dopisali do swojego dorobku punktowego kolejne trzy oczka.

Wisła Płock – Wisła Kraków 2:0 (1:0)

1:0 – Łukasz Sekulski 39′

2:0 – Łukasz Sekulski 48′

Wisła P.: 1. Krzysztof Kamiński – 33. Damian Zbozień (89′, 15. Kristián Vallo), 25. Jakub Rzeźniczak, 2. Damian Michalski, 5. Anton Krivotsyuk – 14. Mateusz Szwoch (89′, 23. Filip Lesniak), 6. Damian Rasak, 10. Rafał Wolski (68′, 8. Patryk Tuszyński), 32. Fryderyk Gerbowski – 24. Marko Kolar (76′, 11. Jorginho), 20. Łukasz Sekulski (68′, 95. Damian Warchoł).

Wisła K.: 31. Mikołaj Biegański – 20. Konrad Gruszkowski (90′, 2. Krystian Wachowiak), 17. Serafin Szota (63′, 80. Patryk Plewka), 6. Alan Uryga, 15. Matěj Hanousek (63′, 11. Mateusz Młyński) – 40. Yaw Yeboah, 25. Michal Frydrych, 10. Georgi Zhukov, 92. Michal Škvarka, 54. Piotr Starzyński (53′, 7. Dor Hugi) – 91. Felicio Brown Forbes (53′, 19. Hubert Sobol).