Pierwszy sparing na remis

W pierwszym meczu kontrolnym podczas letnich przygotowań do sezonu 2022/2023 PKO Ekstraklasy piłkarze Wisły Płock zremisowali z Chojniczanką Chojnicę 1:1.

Pavol Stano w dwóch połowach desygnował do gry dwie różne jedenastki, które były dość eksperymentalnie ustawione. Nie zabrakło nowych, letnich nabytków, a także zawodników testowanych.

Przez długie fragmenty meczów lepiej na boisku radzili sobie piłkarze z Chojnic. Przedstawiciel I ligi częściej zagrażał bramce Bartłomieja Gradeckiego i zmuszał go do ważnych interwencji. Dobra postawa płockiego golkipera nie uchroniła niestety zespołu od starty bramki, a tę w 37 minucie zdobył Łukasz Wolsztyński.

Na odpowiedź Nafciarzy trzeba było długo czekać, bo dopiero w 88 minucie wyrównał Dawid Kocyła, który skutecznie egzekwował rzut karny.

Kolejny sparing płocczanie rozegrają w sobotę, a ich rywalem będzie Lechii Gdańsk.