Pierwszy krok Orlen Wisły w kierunku ćwierćfinału Ligi Europejskiej

Po ważne zwycięstwo sięgnęli dzisiaj piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock. W pierwszym meczu fazy TOP16 podopieczni Xaviego Sabate pokonali na wyjeździe TBV Lemgo 31:28.

Przez 45 minut meczu spotkanie było bardzo wyrównane, a przewagi osiągały maksymalnie dwie bramki. Obie ekipy wymieniały się prowadzeniem, choć zarówno jedni jak i drudzy mieli okazję, by zwiększyć różnicę bramkową.

Po obu stronach boiska oglądaliśmy sporo niewymuszonych błędów oraz dużą ilość niezrozumiałych decyzji sędziowskich, które mocno irytowały obie strony. Przy stanie 22:22 w 47 minucie Nafciarze wrzucili wyższy bieg i kilka kolejnych minut rozegrali niemalże bezbłędnie.

Pięć minut później Orlen Wisła prowadziła już 28:24, głównie za sprawą Sergieja Kosorotova oraz Przemysława Krajewskiego. To Ci gracze wzięli ciężar gry na siebie i w sumie zapisali na swoim koncie 16 trafień.

Ostatecznie, płocczanie do rewanżowego starcia przystąpią z trzema bramkami przewagi, a te już 5 kwietnia w Orlen Arenie.