Piast przełamał Wisłę. Bartoszek nie trafił ze składem?

W meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze nożni Wisły Płock przegrali przed własną publicznością z Piastem Gliwice 0:2.

W pierwszej części spotkania, podopieczni Macieja Bartoszka nie wyklarowali sobie żadnej dobrej okazji pod bramką Piasta. Szkoleniowiec Wisły od pierwszych minut desygnował do gry Jorginho i Patryka Tuszyńskiego mając nadzieję, że rozruszają grę w ofensywie swojego zespołu. Nic bardziej mylnego, obaj zagrali bardzo słabo i byli praktycznie bezproduktywni.

Goście natomiast, mogli, a nawet powinni trafić do bramki Kamińskiego, jednak ten popisywał się fantastycznymi paradami.  Gracze Waldemara Fornalika już od 4 minuty mogli wyjść na prowadzenie. Zagranie ręką polu karnym Piotra Tomasika zauważył sędzia Frankowski i podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Damian Kądzior, ale jego intencje wyczuł Kamiński, ratując swój zespół od utraty bramki.

W 27 minucie ponownie w roli głównej wystąpił bramkarz Wisły, tym razem popisując się fantastycznym refleksem broniąc strzał głową Kamila Wilczka.

W drugiej części spotkania obraz gry Nafciarzy nie uległ zmianie, co przełożyło się niestety na bramki dla Piasta.

W 64 minucie huknął z dystansu Michał Chrapek. Tym razem niepewnie piłkę wybijał Kamiński, dopadł do niej Martin Konczkowski i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Pięć minut później goście prowadzili już 2:0. Gliwiczanie przeprowadzili składną, zespołową akcję lewą flanką boiska, piłka trafiła w pole karne pod nogi Kamila Wilczka, który precyzyjnym strzałem z 14 metrów podwyższył prowadzenie.

Po dwóch ciosach wyprowadzonych przez zespół gości, Wisła rzuciła się do ataku. Niezbyt składne akcje w ofensywie, nie zagrażały bramce Frantiska Placha i Nafciarze ponieśli pierwszą porażkę na własnym stadionie w sezonie 2021/22.

Wisła Płock – Piast Gliwice 0:2 (0:0)