Pewne zwycięstwo Wisły w Lidze Europejskiej

Szóste zwycięstwo w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej zapisali na swoim koncie piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock. Podopieczni Xaviego Sabate przed własną publicznością pokonali Pfadi Winterthur 35:27.

Nafciarze mocno weszli w ten pojedynek i szybko zaczęli budować przewagę. Już po 5 minutach płocczanie prowadzili 5:1 i przy mocnym wsparciu trybun dobrze prezentowali się na parkiecie.

Mistrzowie Szwajcarii mieli spore problemy z przedarciem się przez płocką defensywę. Nawet, jeśli udawała się im ta sztuka, na drodze stawał dobrze dysponowany Adam Morawski.

Po pierwszych 30 minutach, Nafciarze mieli już siedem bramek przewagi i bez większej presji przystępowali do kolejnej części gry.

W drugiej połowie, wiślacy nie forsowali już tempa. Mimo wysokiego prowadzenia, rywale próbowali odrabiać straty, jednak nie pozwalali na to płocczanie.

Przy każdym zrywie gości, Nafciarze szybko odpowiadali i nie pozwalali na rozwinięcie skrzydeł rywalom.

Strzelcy ORLEN Wisły Płock: Mihić 6, Serdio 5, Mindegia 4, Daszek 3, Lućin 3, Jurećić 3, Krajewski 3, Fernandez 2, Szita 2, Kosorotov 2, Daćko 1, Sunsja 1.