Pewne zwycięstwo płockich szczypiornistów nad Gwardią Opole

W meczu 22. kolejki PGNiG Superligi piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali Gwardię Opole 33:18.

Tylko przez pierwsze dziesięć minut goście byli wstanie nawiązać wyrównaną walkę z wicemistrzami Polski. Po bramce Kosorotova Nafciarze prowadzili 6:4, ale chwilę później przewaga urosła już do czterech trafień.

Z każdą kolejną minutą w bramce Orlen Wisły rozgrzewał się Krystian Witkowski, który co i rusz zatrzymywał rzuty rywali. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną graczy Sabate 16:9, stawiając ich w komfortowej sytuacji.

Druga część spotkania to ciąg dalszy popisów w bramce Witkowskiego, ale także Jana Jurecica, który rozgrywał najlepszy mecz w niebiesko-biało-niebieskich barwach. Słoweniec swój występ zakończył z dziesięcioma bramkami na koncie, a Witkowski zanotował aż 47% skutecznych obron i został wybrany MVP spotkania.

Strzelcy Orlen Wisły Płock: Jurečič 10, Szita 5, Serdio 3, Mihić 3, Czapliński 3, Kosorotov 3, Fernandez 2, Zhitnikov 1, Šušnja 1, Daszek 1, Lučin 1.