Pewne zwycięstwo Orlen Wisły w Lidze Europejskiej

Udane zakończenie roku w wykonaniu szczypiornistów Orlen Wisły Płock. W zaległej 5. kolejce Ligi Europejskiej podopieczni Xaviego Sabate pokonali Bidasoę Irun 33:26.

Tylko przez pierwsze kilkanaście minut wicemistrzowie Hiszpanii byli równorzędnym przeciwnikiem dla płockiej Wisły. Z biegiem czasu Nafciarze zdobywali przewagę nad rywalami i zaczęli budować sobie przewagę. Już do przerwy Orlen Wisła prowadziła 19:14, a po zmianie stron płocczanie kontrolowali wydarzenia boiskowe.

W 37 minucie za sprawą trafienia Davida Fernandeza przewaga naszego zespołu sięgnęła już ośmiu trafień i Nafciarze byli na dobrej drodze do piątego zwycięstwa w Lidze Europejskiej. Płocczanie do końcowej syreny nadawali rytm grze i nie pozwolili przyjezdnym na rozwinięcie skrzydeł.

Najwięcej bramek po stronie płockiego zespołu zapisał na swoim koncie Tin Lucin, autor siedmiu trafień.