Osiem minut, które wstrząsnęło Jagiellonią

Udana rehabilitacja Nafciarzy po porażce w Łęcznej. Piłkarze Wisły Płock w meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy pokonali na własnym boisku Jagiellonie Białystok 3:0.

Po pierwszej połowie tablica wyników pokazywała bezbramkowy remis, a samo spotkanie było dość mocno usypiające. W drugiej części pojedynku Nafciarze znokautowali Jagiellonie w ciągu ośmiu minut. Wynik spotkania w 71 minucie otworzył Damian Warchoł. Po czterech kolejnych minutach prowadziliśmy już 2:0 za sprawą trafienia Damiana Michalskiego. Dobrą grę wiślaków w drugiej połowie przypieczętował Łukasz Sekulski ustalając wynik meczu na 3:0. Mówi szkoleniowiec Wisły Płock, Maciej Bartoszek:

Nafciarze z dziesięcioma punktami zajmują ósmą lokatę w tabeli Ekstraklasy. Kolejnym naszym rywalem będzie Śląsk Wrocław, ale jeszcze w międzyczasie w rozgrywkach Pucharu Polski zmierzymy się z Koroną Kielce.

Wisła Płock — Jagiellonia Białystok 3:0 (0:0)

1:0 – Damian Warchoł 71′

2:0 – Damian Michalski 75′

3:0 – Łukasz Sekulski 79′

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 25. Jakub Rzeźniczak, 94. Dusan Lagator, 2. Damian Michalski – 15. Kristian Vallo, 14. Mateusz Szwoch (57′, 24. Marko Kolar), 6. Damian Rasak (87′, 23. Filip Lesniak), 17. Marcel Błachewicz – 10. Rafal Wolski (33′, 92. Dominik Furman), 95. Damian Warchoł (87′, 9. Dawid Kocyła) – 20. Łukasz Sekulski (87′, 11. Jorginho).

Jagiellonia: 1. Pavels Steinbors – 3. Błażej Augustyn, 4. Israel Puerto, 6. Taras Romanczuk, 9. Bartosz Bida (76′, 5. Bojan Nastić), 14. Tomas Prikryl, 16. Michał Żyro (59′, 13. Andrzej Trubeha), 20. Kacper Tabiś (76′, 8. Przemysław Mystkowski), 23. Karol Struski (46′, 26. Martin Pospisil), 44. Krzysztof Toporkiewicz (90′, 35. Eryk Matus), 99. Bartosz Kwiecień.

Żółte kartki: Furman — Tabiś, Nastić.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).